Яку мову вивчати?

Яку мову вивчати? Чому краще звернути увагу на рідкісні іноземні мови?

За останні десятиліття наш світ став більш взаємозалежним, а нові технології дозволили нам працювати у тісному контакті з людьми у всьому світі. У міру розвитку відносин із країнами зростає і потреба у володінні іноземною мовою. Але який вибрати і на що робити акцент? Давайте розумітися.

Чи можна вивчати кілька мов паралельно?

Вивчення нової мови - це багатоетапний, часто багаторічний процес: слухайте нові звуки, читайте нові структури слів, говоріть у різних стилях чи інтонаціях.

Але шанси вивчити цю нову мову можуть бути вищими, якщо ви знайомитеся з різними мовами, а не лише з рідним. Нове дослідження Вашингтонського університету показало, що, ґрунтуючись на активності мозку, люди, що живуть у спільнотах, де розмовляють кількома мовами, можуть ідентифікувати слова ще однією мовою краще, чим ті, хто живе в одномовному середовищі.

«Це дослідження показує, що мозок завжди працює у фоновому режимі. Коли ви чуєте розмови іншими мовами, ви вловлюєте цю інформацію, знаєте ви це чи ні», - сказав Кінсі Байс, науковий співробітник факультету психології Університету Вашингтона та Інституту навчання та наук про мозок та провідний автор дослідження, яка опублікована у вересневому номері журналу Brain and Language.

Саме відкриття було дещо випадковим, пояснив Байс. Дослідження було розпочато у співтоваристві, де переважною мовою була англійська, але переміщення лабораторії з різних причин призвело до створення додаткової вибірки у спільноті з різноманітністю мов.

Оптимізуйте вивчення мови

На щастя, серед усіх різних думок та досліджень, наступні п'ять мов становлять рейтинг найпопулярніших.

Англійська

Англійська мова займає тверде 1 місце, коли йдеться про носіїв мови (навіть не наближаючись до попередника, китайському). І він твердо стоїть на першому місці, коли йдеться про загальну кількість носіїв мови у всьому світі, приблизно 1500 мільйонів людей.

Китайська мова

Китайська мова є одним із п'яти основних китайських діалектів, офіційною мовою Китаю та Тайваню, і може похвалитися другим за величиною числом тих, хто говорить на ньому у світі. Оскільки Китай є другою за величиною економікою у світі, китайська мова вважається найважливішою мовою для бізнесу, за винятком англійської. Володіння китайською мовою не тільки відчинить двері по всій Азії., але і насправді китайська потрібна для більшої кількості робочих місць, ніж будь-яка інша іноземна мова, крім іспанської.

Німецька

Німеччина є найбільшою економікою Європи, є другим за величиною експортером британських товарів, але німецька мова є офіційною мовою ще двох європейських економічних держав. Тому для тих, хто вступає у світ міжнародної торгівлі та інвестицій, немає кращого вибору, чим німецька. Не кажучи вже про давню репутацію німецькомовних країн з науковим та технологічним впливом.

Французька

Французька мова має довгу та впливову історію. Раніше пануюча у світі мова (поки його не оминула англійська) та офіційна мова ООН, НАТО та Олімпійського комітету. В даний час французькою мовою говорять більш ніж в 40 країнах, у тому числі в декількох африканських країнах, що швидко розвиваються.. Французька мова безумовно нікуди не подінеться, тому Bloomberg ставить його на друге місце після китайської у своєму списку корисних мов для бізнесу (куди не входить англійська). 

Іспанська

Іспанська мова є четвертою за поширеністю мовою як для носіїв, так і для не носіїв мови у всьому світі, і є провідною мовою у всіх латиноамериканських економіках. Таким чином, це підходящий вибір як для міжнародної, так і для внутрішньої роботи на багатьох континентах. Він особливо корисний як друга мова для тих, хто хоче влаштуватися на роботу в США, про що свідчить його становище як мова, найбільш вивченого американськими студентами бакалаврату та найбільш затребуваного американськими роботодавцями.

Зверніть увагу, що разом зі школою Еколь вивчити одну з найпопулярніших мов виросте в кілька разів!

Прокрутити вгору